İmalatı, vakum pompası, kendi elleriyle

Hava pompası temsil pompa, vakum şekillendirme. O büyük emme gücü oluşturur ve pompalama tarafından hava veya diğer maddelerin kapalı bir hazne. Ne için lazım böyle bir cihaz, nelerdir, ilkeleri, çalışmaları, çeşitleri ve özellikleri, nasıl oluşturmak için cihazı kendi elleriyle, — bütün bu soruları incelemek gerekir.

Hangi cihazlar vardır ve nerede kullanılır

vakum pompası

Modern dünyada, insanlar çok sık vakum ile ev hayatı. Bu tür cihazlar için geçerli frenleme kiralama ve havalandırma sistemleri. Orada bir ev cihazı için pompa hava ambalaj gıda ile veya hacimli öğeleri.

Fikstür uygulanan farklı sektörlerde:

 • Tekstil;
 • Gıda;
 • Farmakolojik;
 • Tıpta;
 • Petrol ve gaz;
 • Kimya;
 • Elektroteknik;
 • Metalurji;
 • Tarımda;
 • İnşaat.

Hatta, pompa, kadınlar ve erkekler için takviye kan dolaşımına farklı organlar. Vakum cihazları kullanılır, hemen hemen her yerde, bu yüzden kendi tasarım farklı olur. En temel türleri gibi cihazlar çeşitlidir. Sıvı halka geliştirilen, daha önce de herkes tarafından kullanılan ve şu anda.

Böyle bir cihaz var sürekli besleme, sıvı ve elektrik.

Bir vakum odasında oluşan pahasına dönme mekanizması, batmış bu sıvı. Döner kanatlı — en popüler üretiminde. Kullanılır için küçük kapalı sistemler. Döner kanatlı pompa esas olarak oluşur 2 kamera. Çalışırken rotor havayı tek bir modül hareket başka. Bu pompalar vardır, 2 tür yağlı ve yağsız.

Oluşturma bir el cihazı şırınga

Böyle bir el mini-pompa çok uygun, ve herhangi bir sorun olmadan bir araya getirecek, herhangi bir kişi.

Yapmak için bir cihaz, bir şırınga, hazırlamak gerekir:

 • Hastane şırınga, tercihen daha;
 • Tee;
 • Tüp, aynı çapı, gibi tee ve şırınga;
 • 2 ters valf.

İlk esnek plastik tüp kesilmiş 3 parça ve katıldı tee. Bir tüp takmak şırınga, ve diğer iki – akvaryum vanalar.

Kullanılabilir akvaryum vanalar aynı çapta, kendisi gibi tüp.

Bir valf eklenir, emme hava sıcaklığı, başka bir sürümü. Sürüş esnasında, piston şırınga kapasiteli hava dışarı pompalanır. Aynı şekilde süzün suyu bir kap ikinci.

Fikstür otomotiv pompa

Kendi ev pompası evde yapılır sıradan bir otomobil ya da bisiklet pompası. İşim 4 ardışık adımlar. Yani

 1. Usta cihaz alır ve manşet.
 2. Manşet çevirir diğer tarafa ve vidalı geri.
 3. Bu pompa tüp yüklü bir çek valf.
 4. Serbest ucunu vana don tüp veya hortum dayanıklı malzemeden.

Özü rework olmasıdır değişir yönü çalışma inme: basıldığında, tutamak miktarı azalır kamera ve havaya kalkıyor ters manşeti.

Kaldırırken kol bagaj vakum yaratır.

Böyle bir ev yapımı cihaz kullanışlı gelebilir bir ev, örneğin, bir çit hava örtüleri saklamak için yastık ve toplu bir şey yardımı olmadan elektrikli süpürge.

Çeşitli kompresörler

Dışarı pompalamak için büyük miktarlarda imal edilebilir pompası elektrikli. Olması mümkün değil pompalı kapasiteli içeren sıvı, aksi takdirde su buharı hızlı bir şekilde görüntüler, cihaz devre dışı. İçin kompresörü bozuldu, sisteme kıyafet ve ekipmanları, nem alma.

İmalat ile pompa kompresör 3 adımda ayrılır:

 1. Çıkarılabilir filtre, kompresör.
 2. Giriş kompresör katılır tüp için emmek, ve hava.
 3. Açılır cihazın kendisi.

Pompası elleriyle kullanarak oluşturabilirsiniz kırık buzdolabı veya klima. Prosedür imalat basit ve geçer birkaç aşamada. Bir demir testeresi kesilmiş üst kısmı. Alınır motor gövde. Bakır boru geçirilerek özel bir hortum ve katılır küçük bir tank.

Üst kısmı kompresör değiştirilir, yeni, daha küçük çaplı. Kapak ile üretilmiştir havyası biri pirinç folyo. Kılıflı, muşamba ses yalıtımı için.

Pompa ile donatılmıştır boru ölçer kontrol etmek için yağ seviyesi (bunu yapmak için konutlar normal bir kalem). Bu emiş montaj katılır, hava filtre kullanabileceğiniz bir araç. Arasında uydurma ve filtre monte edilmiş tahliye sistemi aşırı basınç. Dahil ağ.

Nasıl vakum pompası

penis büyütmek için nasıl

Sıvı halka vakum pompası oluşturur çok güçlü bir vakum ve yaygın olarak kullanılan bir tarım makineleri. İş nedeniyle oluşur daldırma dönen bir mekanizma sıvı.

Kendiniz değiştirmek akvaryum kompresör hiç de zor değil, tasarımı oldukça biraz pezevenk:

 1. Bir tornavida yardımı ile gevşetmiş sabitleme ile gövde.
 2. Tecrübeli bir düğüm, ve demonte çek valfler.
 3. Vanalar takas ve cihazı geri gidiyor.
 4. Tüp katıldı vakum alanı. Ortadan kaldırmak için bir nem muhafaza bitti küçük bir delik.
 5. Yüklü sistemi gaz çıkışı. tüp, uygun bir boyutu.

Montaj bu pompa birkaç aşamada gerçekleşir. İçinde yuvarlak davul yerleştirilir bıçaklı mekanizma. O ayarlar için temas vücut tarafından. Davul kısmen su ile doldurulur.

Çark yardımı ile motor dönmeye başlar ve sıvı merkezkaç kuvveti ile doldurur pompası.

Su girişi yapılır soketten dışarı ya da tank. Çektirme kaldırır rulman. İçin temizlik hizmetinden plaka takılı saç tokası. Sıkarken fındık üretilen basarak plaka üzerinde bir şaft.

Nüansları yapmak pompası elleriyle

Ana artıları, ptfe kaplı cam elyafı-pistonlu pompa — onun çok yönlülük ve hiçbir gürültü. Vakum pompalı etkisi altında piston. Bu lobe cihazlar vakum yoluyla oluşturulan 2 ana bölümden mekanizması — «kamlar», iplik birbirlerine.

Bu pompalar yapma yağlama, neden onlar-si olmak bir düşük performans gerektiren ve yedek parça.

Vakum pompaları kendiniz yapabilirsiniz kullanarak, tıbbi şırınga, otomatik veya pompa elektrik kompresör, kompresör, buzdolabı, kompresör akvaryum. Seçmek için belirli bir seçenek başlamak için karar vermelisiniz, nerede ve neden kullanılır.

Pompa oluşur birkaç farklı yedek parça temin edebilir:

 1. Plastik şişeler sızdırmazlık balonlu eklemek istediğiniz hisse senedi.
 2. Mekanizması oluşturacak bir vakum oluşturarak hava pompalama.
 3. Kauçuk tüp bağlayan pompası şişesi ile.

Stok içine sokulur ampul dışarı pompalanır, hava ve vakum oluşturulur. Bu sonuç, artan bakım olacak. Çalıştırmak için düğmesine basıldığı özel hava valfi veya serbest delik, kapalı parmak.

Mağazalarda seçenekleri pompası farklı takımlar. Ama böyle pompası kolayca kendi yapabilirsiniz eldeki malzeme bu. Seçilen şişesi istenilen büyüklükte (yapılabilir bir pasta şırınga veya plastik şişe), ağırlık 2 delik. Tek bir delik yardımı ile yapıştırıcı veya tutkal katılır tüp (silikon, kauçuk ya da damlalık). İkinci deliğe takılır manşet sızdırmazlık, sızdırmazlık sağlayan ve izin veren değil yaralı. İle dolgu geçici bir tüp ile bağlanır pompa.

Gerekirse, kullanım vakum pompası büyük ölçüde para kazanmak, toplamak, böyle bir ünite kendi kendine. Ancak bunu oluşturmak biraz uzun sürebilir ve güç. Yapmak için cihazın kendi elleriyle bazen yeterli zaten mevcut bir kaynak malzemedir. Hangi tür olursa seçilir, doğrudan etkilenecektir karmaşıklık çalışmaları ve uygulama yöntemleri bir cihaz.

29.09.2019