Vitaminler, mineraller, kudret ve erkek vücudu

kudret

Seçerek, ürünler, mağaza, insanlar kutlamak, fiyat, görünüm, tarafından yönlendirilen, tat tercihleri, raf ömrü. Özellikle gelişmiş alıcıların ilgi olup olmadığını bir parçası olarak, koruyucu, boya ve diğer kimya. Çoğu değil dikkat bakım ürünleri, vitamin ve mineral maddeler, oluşturan insanların kendi menü ihtiyaçlarına göre vücudun yararlı maddeler, bulmak çok zor. Bu arada kendi rolünü sağlamak için yaşam küçümsenemez.Hayatında değer erkek

Kelime vitamin latince terim, gusül çeviri «madde» yaşam için. Vitamin — bu madde sağlamak, normal yaşama insan vücudu.

Sağlık erkekler bağlıdır gelirleri vücuduna yararlı maddeler ve daha fazla sayıda, daha kadın vücudu. Bunun nedeni, erkeklerin daha büyük, daha kadın, daha fazla kas kütlesi, onlar daha aktif bir yaşam tarzı, kaybetmek daha fazla kalori.

Yararlı maddeler sağlar, metabolizma, hormon sentezi (dahil olmak üzere genital), işleyişi, merkezi sinir sistemi, dayanıklılık, kas dokusu ve kemikler, vücudun serbest radikallere ve bozunma ürünleri, çalışmasını sağlamak, kalp-damar sistemi. Böylece, vitamin a, c ve E sağlamak için gerekli erkek enerji, bağışıklık sistemini güçlendirmek, verimliliği artırmak, zeka gelişimi, direnç duygusal uyaranlara, geliştirmek için güç.

Vitamin eksikliği ve cinsel yaşam

Yetersiz miktarda vitamin denilen vücudun vitamin eksikliği, onun etkisi cinsel yaşam erkekler tezahür aşağıdaki gibidir:

 1. Bozulan veren, iç organları, azaltır ereksiyon.
 2. Bozulan çalışma kalp-damar sistemi ve kan dolaşımı cinsel organ.
 3. Düzeyi azalır, cinsel hormonların azalmasına yol açar dürtü.
 4. Bozulma, cinsel alanda özlem artar alkol ve sigara için, bu daha büyük bir ölçüde ihlal sindirilebilirliği vitamin ve olumsuz ereksiyon için.
 5. Azalır, sperm hareketliliği.
 6. Azalır doyma vücudun enerji ve dayanıklılık.
 7. Azalır, vücut direncini çeşitli hastalıklara.
 8. Gelişen kas güçsüzlüğü, bozulan ereksiyon.
 9. E vitamini eksikliği neden olabilir bir azalma üreme organları, sperm üretimini durdurmak ve azaltmak için cinsel aktivite.
vitaminler

Vitaminler ve mineraller etki gücü artırmak için

Yoksa daha az veya daha fazla önemli vücut için yararlı maddelerin her biri sağlar işleyişini, ama erkek potens en etkili olan vitamin A, b, c, D, E, mineraller, çinko, selenyum, krom ve magnezyum.

Vitaminler

A vitamini (retinol) yağda çözünen (sindirilir ile birlikte yağ). Erkek itibaren on dört yaş gereklidir 1 mg retinol için günde hücre yenileme, yaşlanmayı yavaşlatmak, eğitim, cinsiyet hormonları, salgıları, mukus. Büyük miktarda retinol vardır karaciğer pisi balığı, morina balığı, sığır eti, domuz eti, tavuk, yumurta sarısı, tereyağı, ekşi krema, peynir, et, karaciğer, ıspanak, paprika, kırmızı çekiç biber, asma yaprağı, Yer elması, havuç, yeşillik, kabak, etmişti, kayısı.

B1 vitamini (tiamin) suda çözünür, o sağlar, vücuda enerji nötralize durumu, yorgunluk, geliştirmeye katkıda iletim sinyalleri merkezi sinir sistemi için gerekli olan kudret, erkeklerde katkıda eylem mutluluk hormonu serotonin. Günlük ihtiyacı yaklaşık olarak 2 mg. Tiamin erkek olsun maya ile, fıstık, buğday, domuz yan, filizlenmiş buğday, kepek, yulaf ezmesi, bezelye, fasulye, fındık, karaciğer, tavuk, kuzu, ayçiçeği tohumu, patates, siyah ekmek, pilav, yeşillik, arpa, yumurta, süzme peynir.

B2 vitamini (riboflavin) dönüştürmek kolaylaştırır, karbonhidrat ve yağların enerji, kalkınma güçlü bir kas dokusu geliştirir genitoüriner sistem. Riboflavin kavrami, maya, karaciğer, böbrek, badem, et, yumurta, balık, peynir, mantar, brokoli, ıspanak, soya fasulyesi, mercimek, fasulye, bezelye, süt ürünleri, buğday, wholegrain ekmek, tereyağı. Günlük gereksinim, erkekler için 14 yaş üstü ise 2 mg.

B3 vitamini (nikotinik asit) genital kan akımını artırır ve vücudun ihtiyacı miktarı 20 mg / gün. Ürünler yiyerek gelen, vücudu doyurmak nikotinamid: maya, tahıllar, kepek, karaciğer, yer fıstığı, balık, tavuk, hindi, somon balığı, dana eti, kuzu eti, şeftali, sığır dili, badem, sığır eti, kepekli un, kayısı, patates ve diğerleri.

a vitamini

B5 vitamini (pantotenik asit) oluşumuna katılır hormon ve iş merkezi sinir sistemi kavrami, hemen hemen tüm gıdalarda, ama tahrip pişirirken programı donma ve ürünleri. Gerekli miktar 5 mg / gün.

B6 vitamini (piridoksin) vücudun ihtiyacı miktarı 2 mg / gün. Uyarır, sinir impulslarinin iletimi, yanıtlama acılık hissi orgazm sırasında, hem de yorgunluk. Yer alan bir parçası olarak, çam fıstığı, fasulye, ceviz, cehri, ton balığı, uskumru, karaciğer, sardalya, horseradish, avellanae sunt, sarımsak, el bombası, darı, bulgarca biber, tavuk.

B9 (folik asit), erkeklerde sorumludur serotonin, duygu, zevk, cinsel dürtü ve bunun için mi yutulur miktarı 0,4 mg / gün. Girer içeri bir kuş, karaciğer, maya, dana, karaciğer, portakal suyu, ıspanak, brokoli, brüksel lahana, marul, soya, ayçiçeği tohumu.

B12 (cyanocobalamin) içine girer hayvan proteinler için gereklidir cinsel uyarılma artar, sperm sayısı. Bunun için ihtiyaç, erkeklerde ise 3 mcg / gün.

C vitamini (askorbik asit) — suda çözünür, gerekli, erkek vücut miktarı 90 mg / gün. O sağlar, vücuda enerji artırır, dayanıklılığı artırır, sinir impuls iletimini ve ereksiyon için gerekli olan mutluluk hormonu serotonin ve endorfin, gençleştirir. Pişirme işlemi sırasında ürünleri kaybolur %90 askorbinki.

Bu asit kuşburnu (ve kuru onu neredeyse 3 kat daha fazla), bulgarca biber, topalak, siyah kuş üzümü, yeşil, brüksel lahanası, kivi, karnabahar, papaya, çilek ve çilek, portakal, horseradish, alabaşlar, greyfurt, limon, mandalina, sığır karaciğer, Bektaşi üzümü, turp ve radicula, ayva, patates, tavuk karaciğer, patates, ahududu, ananas ve diğer ürünler.

D vitamini aktivitesi harekete geçirir, kas, kan dolaşımını artırır, testosteron sentezini teşvik eder. Bu adipem-solutum madde vücuda karaciğer ile deniz balıkları ve hayvanları, yumurta sarısı, tereyağı, lor, peynir, ekşi krema, krem, süt, mantar. Erkek vücudun ihtiyacı 10 mcg maddeler mevcuttur.

E vitamini (tokoferol) çözülür yağ, sorumlu cinsel aktivite, seks hormonlarının üretimini, lojistik, kan, genital kanser riskini azaltır, prostat. Bulunan her türlü bitkisel yağlar, fındık, soya fasulyesi, yer fıstığı, buğday, buğday, çavdar, wholegrain ve çavdar ekmeği, fasulye, kuşburnu, yulaf, bezelye, tereyağı, yumurta, kuru üzüm, kuru erik ve diğer ürünler. Bir erkek ihtiyacı olan bir 10 mg tokoferol / gün.

b vitamini

Mineraller

Çok önemli bir iz element erkekler, çinko, sorumlu olan sperm üretimi, erkek cinsel hormonların işleyişini prostat, sindirilebilirliği vitamini normal tüketim ise erkekler için 15 mg / gün. İçerdiği deniz ürünleri, fındık ve tohumlar, kakao, et, çikolata, baklagiller, süt ürünleri, tahıl kültürleri, balık, yeşil bezelye, mısır, ahududu, brokoli, patates, pancar ve diğer.

Selenyum duruluyor testislerde, seminifer funicles ve diğer iç organları erkek. O katılır, testosteron üretiminde artan gücünü artırmak için uygulanan üreme yeteneği için, erkek. Normal tüketim yaklaşık 100 mcg / gün. Mevcut selenyum karaciğer hayvanlar ve kuşlar, octopuses, yumurta, mısır, pirinç, fasulye, arpa, mercimek, fıstık, buğday, bezelye ve diğer ürünler.

Aktif sperm sayısı artırır, ayrıca magnezyum ve manganez, krom dayanıklılık geliştirir.

Magnezyum önemli bir makro, o yutulur genç, 18 yıl sayısı 410 mg, erkeklerde 30 yıl — miktar 400 mg, 30 yaş üzeri — 420 mg / gün. Vücut sağlamak için magnezyum kullanarak buğday kepeği, kabak çekirdeği, susam, fındık, fıstık, ıspanak, fasulye.

Manganez içeren çay, kahve, kuşburnu, baharat, hububat, deniz ürünleri, fındık, erkek, gerekli, yaklaşık 5 mg iz element.

İhtiyaç, erkek, krom — 50 mcg günde belki memnun getirilmesi nedeniyle diyet ton balığı, karaciğer, pancar, balık ve deniz ürünleri, arpa.

Kullanımı vitamin için kudret

Başlamadan önce tüketilmesi vitamin kompleksleri, değer geçmek analiz vitamin içeriği, o zaman kesin olarak belirlemek için bir ihtiyaç. Ayrıca dikkat etmek gerekir kontrendikasyonlar ve yan etkileri kullanılır.

Tüm olup uygun

vitamin kullanımı

İçin ilaç var bu kontrendikasyonları:

 • Yüksek kan basıncı.
 • Kalp-damar hastalıkları.
 • Kalp yetmezliğim var.
 • Böbrek hastalığı.
 • Duodenal ülser.
 • Mide ülseri.
 • E vitamini kullanılmamalıdır varlığı halinde cardiosclerosis ve miyokard infarktüsü.

Yan etkileri

Sonuç olarak alımı eczane ilaç karşılaşabilirsiniz bu tür yan etkileri:

 • Artan yorgunluk.
 • Baş ağrısı.
 • Mide ağrısı.
 • Uyku hali.
 • Alerji.
 • Uykusuzluk.
 • Sinirlilik.
 • İshal.
 • Akne.
 • Baş dönmesi.
 • Bulantı.
 • Fotofobi.
 • Hipervitaminozu — çok tehlikeli bir durum, bu durum yağda çözünen vitaminler gibi fazlası suda eriyen idrarla atılır. Neden olabilir gastrit, kanama, böbrek taşı, böbrek yetmezliği, tromboz.

Sadece vitaminler: egzersiz, egzersiz tedavisi, psikoterapi

Kalitesini artırmak cinsel yaşam da yapabilirsiniz ile:

 • Başarısızlık kötü alışkanlıklar — alkol, sigara, uyuşturucu.
 • Kaçırma stresli ve deneyimleri.
 • İyi bir uyku.
 • Geniş donanımlı alanlar sunmaktadır.
 • Kilo kontrolü.
 • Reddi sağlıksız gıda kötüleşir testosteron sentezi.

Ilımlı (yorucu) fiziksel egzersiz ile küçük bir ağırlık banyosu yer almaktadır testosteron seviyelerini yükseltmek, geliştirmek, gelgit cinsel organlara kan.

egzersiz

Fayda getiriyor da fizik tedavi. Tavsiye bu tür fiziksel egzersiz:

 1. Rotasyon leğen.
 2. Adım yerinde yüksek kaldırdı diz.
 3. Gerilim gluteal kas.
 4. Tırmanış pelvis konumundan yalan.
 5. Bisiklet yatar pozisyonda.
 6. Gerilim kasık kas.

Önemli olan nokta, ereksiyon için psikolojik ruh hali:

 1. Kendine güven geliştirmek.
 2. Değil durmak dikkat önce meydana gelen bir hata.
 3. Bir kadın olmalı bir şaka erkek sorunları.
 4. Geçiş düşünceler başka bir iştir.
 5. Özel durumlarda, belki bir psikolog görmek veya seks terapisti.

Cinsel yaşam sağlığını etkiler erkekler ve onlarla yakından birbirine bağlı, etkileyen, aynı zamanda zihinsel bir durumdur. Eğer bir adam, acı, hastalık, sorun, seks varsa, değer yeniden gözden beslenme ve yaşam tarzı, özellikle, çeşitlendirilmiş bir menü, sağlıklı yiyecekler, vitaminler açısından zengin.