Vitaminler erkekler için: dozaj ve kullanım

Vitaminler erkekler için – organik madde, destekleyen güç ve canlılık insanlığın güçlü yarısında. Modern yaşam ritmi, yanlış beslenme, sık sık stres, kötü çevre tükenmesi için yol stok besin vücutta. Sonuç olarak, 35 yıl sonra erkek başlıyor ölçüde kaybedersiniz formu bozulur, bağışıklık azalır, kudret.

vitaminler için kudret

İyileşmek için dikkat etmeniz tavsiye edilir vitamin-mineral kompleksleri ve beslenme, hangi hakim, yararlı gıdalar (sebze, meyve, otlar, tahıllar, süt ve süt ürünleri).

Özellikleri seçmek için besin takviyesi erkekler için

Gerçekte zayıf ve insanlığın güçlü yarısında hissetmek için sağlıklı, dolgun, canlılık, gerek aynı vitamin kompleksleri, sadece farklı oranlarda. Nedeniyle gelişmiş kasları, büyük bir anayasanın vücut, yoğun fiziksel efor erkek vücudun ihtiyacı geldiğinde, daha fazla besin, daha kadın.

Teorik olarak elde etmek için gerekli vitamin, mikro ve makro mümkündür yiyecek. Ancak bu durumda her gün yemek daha iki-ve-bir buçuk kg et (B1, PP, B6), deniz balıkları (D, iyot), taze çekilmiş elma (), frenk üzümü (İle), kırmızı biber (İle), kg peynir (kalsiyum), yarım kilo yaprak taze marul (B9, karoten) ve içme iki litre süt (B2, B12), oldukça sorunlu. Bugün çok doğru bir besleme birimi.

Kızarmış, yağlı, koruyucular, lezzet arttırıcılar, ketçap, mayonez – bu alışılmış gıda modern insan için. Ve düzenli aperatifler acele, stres, yorgunluk kalıcı olarak zayıflatmak erkekler sağlık. Açığı telafi etmek için besin boyunca vitamin-mineral kompleksleri.

Seçim kriterleri:

 1. Kompozisyon. Satın almadan önce gıda takviyesi etiketi okuyun. Sentetik ilaçların günlük doz besin kapsayabilir 50 % ila 100 % vücudun ihtiyaçlarını. Eğer her gün menüde mevcut süt ve süt ürünleri, taze sebze, meyve satın almak için tavsiye edilir vitamin kompleksleri içeren yarısını ya da büyük bir kısmı (%80) doğru doz besin. Bir dengesiz beslenme tercih edin geciktiriciler, zımni 100 % günlük vücudun ihtiyacı besin. Ancak, bu tür ilaçların çok daha pahalı. Korkmayın aşırı doz. Ekstra vitamin görüntülenir vücut tarafından doğal olarak üretilir.
 2. Düşünün bir yaşam tarzı ve yaş. İhtiyaç, erkek, organizmanın vitamin ve mineraller artar çalıştırdığınızda, ağır fiziksel çalışma, aktif spor, 40 yıl sonra. Korumak için sağlık ve kendini iyi hissetme, dinlenme, sadece sağlıklı bir diyet, çok zor.
 3. Demir gerekmez. Kadınların aksine, bu mineral büyük miktarlarda (en fazla 10 miligram bir gün) zararlı, neden olur, titreme, bozar kardiyovasküler sistem, artırır, riskini, miyokard enfarktüsü. Bu nedenle, seçmek için tavsiye edilir besin takviyeleri içeren az miktarda demir.
 4. Daha fazla testosteron. Göre bir sonuca uzmanlar, hormon üretilen erkek vücutta etkisi altına selenyum, E vitamini artırır ve üreme gelişimini engeller, sorunlar prostat, sperm kalitesini artırır, teşvik gebe, sağlıklı yavrular. İçin «aktivasyon» testosteron üretimini satın alın ilaçlar, bulunduran, günlük doz selenyum ve e vitamini

Satın almadan önce bir vitamin-mineral kompleksi dikkat ürünün raf ömrü. Asla satın almak için süresi dolmuş gıda takviyeleri. Mutlaka bakın kullanılacak bir kompleks olmalı, bütün (zarar vermeden). Buna ek olarak, önlemek için, satın alma sahtecilik, dikkat edin deyim ile belirlediğiniz ülke, üretici, resmi ithalatçı (varsa) gösteren iletişim telefonları.

vitamin gıda

Erkekler için vitaminler

Düşünün, hangi besin sahip en büyük değer insanın hayatında. Günlük ihtiyaç için acil temsilcileri insanlığın güçlü yarısında döneminde 20 ila 40 yıl.

Tablo no. 1 «Günlük vücudun ihtiyacı, erkekler için vitaminler, makro ve mikro besin»
İsimOrtalama günlük gereksinim,miligram
Vitaminler
Retinol (A)1
Tiamin (B1)1,5
Riboflavin (B2)1,8
Pantotenik asit (B5)7
Piridoksin (B6)2,2
Folik asit (B9)0,4
Cyanocobalamin (B12)0,0022
Askorbik asit (c)100
Calciferol (D)0,01
Tokoferol (E Vitamini)18
Phylloquinone (K)0,065
Biotin (H)0,1
Esansiyel yağ asitleri (F)1000
Rutin (P)150
Niasin (PP)25
Makro
Kalsiyum1000
Fosfor700
Magnezyum350
Sodyum550
Potasyum2000
Eser elementler
Demir10
İyot0,20
Flor3,8
Çinko15
Selenyum0,065
Bakır1,5
Manganez4
Krom0,06
Molibden0,08

İhtiyaç vitaminler artar:

 • yoğun spor (özellikle bir dönem dizi kas kütlesi);
 • yürütme ve ağır fiziksel emek;
 • düşüş kudret;
 • gebelik planlama;
 • peşinde 40 yıl ve daha fazla;
 • saç dökülmesi;
 • zayıflaması, bağışıklık;
 • hipo - ve vitamin eksikliği;
 • sindirim sistemi hastalıkları ne zaman bozulur süreci emme besin mide/bağırsak;
 • stres;
 • ağır zihinsel çalışma;
 • yetersiz güneşlenme;
 • yanıklar, yaralanmalar;
 • enfeksiyon, pürülan iltihabi hastalıkları;
 • operasyon sonrası;
 • da dengesiz bir, dengesiz beslenme;
 • kötüye alkollü içecekler;
 • ne zaman sigara;
 • kronik yorgunluk sendromu.

Bu gibi durumlarda insan vücudunun stres altında ve canlılığını korumak için o yıkmak başlar tüm besin uzay hızı ile. Eğer telafi etmek için güçlerinin yoksun veya başka bir öğe, erkek sağlığı bozulan, düşen performans, rahatsız uyku, azalır, direnç olumsuz faktörler dış çevre (enfeksiyon, zehirlenme, ısı, soğuk), gözlenen dengesizlik hormonal aktivite, fonksiyon, iç salgı. Önemli bir eksikliği gelişir hastalık: iskorbüt, raşitizm ve osteoporoz, vitamin eksikliği, beriberi.

Vitaminler için kudret

kudret

Her erkek istediği en iyi olmak için kendi bir kadının, bu yüzden dikkatle sökünüz aşk hayatı «raflarda». Ancak, cinsel organları değil, her zaman itaat, irade kusuru bu kudret. Bu sorun erkekler karşı karşıya yaşta: genç, olgun, yaşlı.

Nedenleri azaltmak kudret niteliğine bağlı cinsel işlev bozukluğu. Geçici bir rahatsızlık, genellikle, neden güçlü alkollü sarhoşluk, stres, depresyon, sinir fazla uzatılmasını, aşırı iş yükü, uykusuzluk . Sürekli düşük kudret – sonuç yapmanın bir sedanter yaşam tarzı, hastalıklar, cinsel küre (prostatit, üretrit), dengesiz beslenme, ilaç kullanımı, uyuşturucu, tütün maddeler.

İşlevi geri yüklemek için bir ereksiyon için gerekli kapsamlı bir vücuda etkileri: ilaçlar, ipuçları, psikolog, doğru bir günlük (çalışma-dinlenme), masaj, egzersiz.

Unutmayın, rehin cinsel sağlık erkek kalır, aktif bir yaşam ve doğru beslenme.

Vitaminler ve mineraller etki gücü artırmak için:

 1. Askorbik asit (İle). Geliştirir açıklığı, kan damarları, onları daha esnek. Bu önemlidir dolum doku penis kan. Ayrıca, c vitamini oluşumunu engeller, kanserojen, neden olan hastalık, prostat, hormon üretimini artırır, kan üretimine katılır.
 2. Kolekalsiferol (D). Testosteron üretimini uyarır, artırır gücü, cazibe.
 3. Tokoferol (E Vitamini). Bu en vazgeçilmez c vitamini çocuklar için. Söz konusu eğitimde, sperm artırır libido. Sıkıntısı tokoferol erkek vücudunda kas güçsüzlüğü nedenleri, için tam bir kayıtsızlık seks, azaltır, kırmızı kan hücreleri, kışkırtır yağ birikimi.
 4. B vitaminleri Artırmak testosteron sentezi, canlandıran bir enerji alışverişi var, karaciğer korumak, iyileştirmek, kalp, sinir sistemi.
 5. Çinko. Bu yapı malzemesi için testosteron. Olmadan bu iz element molekül cinsel hormonu oluşturulur. Sonuç olarak izlenebilir bir bağımlılık – hayır, çinko, üretilen testosteron, hiçbir kudret ve cinsel dürtü. Eser element artırır ve sperm hareketliliğini artırır fırsat gebe.
 6. Selenyum. Artar, sperm kalitesi özellikle önemlidir erkekler için kısırlık tedavisinde. Selenyum düzenler genital sentezinde yer aldığı, testosteron.

Bir doz almak için vitamin, mikro ve makro geliştirmek için kudret iki yolu vardır: gıda ile veya vitamin kompleksleri, gıda katkı maddeleri.

Vitaminler gebelik planlarken

Hakkında sağlık kırıntısı dikkat çekmek gerekiyor sadece anneler değil, ve her iki ebeveyn, önce hamile kalma. Gebelik planlama – sorumlu bir görev olduğu hakkında düşünmek değil. Adam sorumlu bir X-kromozomu tanımlayan paul gelecek bebek.

Fiziksel durum babasının bağlıdır ve %50 sağlık çad.

Başlangıç eğitim gebe doktorlar tavsiye, en az altı ay önce hedeflenen tarih. Boyunca bu dönem her iki eşin gereken tıbbi muayene, kötü alışkanlıkları bırakmak, normale yemek. Algılandığında, sağlık sorunları zorunlu tedavi edilecek .

Planlama aşamasında gebelik bekleyen ebeveynler değer vitamin almak için değil mahrum bir çocuğun vücut besin.

Neden içki besin adama?

Birçok eş yanlışlıkla «hazırlık dönemi» dikkat sağlık için olmalı, sadece bir kadın, çünkü o karnında bebek. Ancak bu doğru değil. Genellikle gebelik oluşmaz nedeniyle cinsel işlev bozukluğu erkek. Ayrıca, patoloji, sağlık, babadan aktarılan küçük bir kırıntısı.

Hangi vitamin ve hangi dozda içmek erkek, gebelik planlarken, hekim tarafından belirlenir.

Nelere dikkat edilmelidir?

 1. B9 Vitamini. Kan doymuş oksijen katılır sekmesinde sinir sistemi çocuk sayısını azaltır, kusurlu sperm içeren yanlış bir kromozom takımı.
 2. A vitamini oluşumunu Etkiler, kemik, göz, akciğer, kalp, böbrek embriyo.
 3. C vitamini demir emilimini Yanadır, istikrarlı bir genetik bilgi.
 4. F Vitamini (Omega-3, 6, 9). İşlemini kolaylaştırır anlayışı, gerek olgunlaşması için sağlıklı sperm sayısı.
 5. E vitamini ile formüle edilmiştir serbest radikal kurdu erkek vücudunda, üzerinde koruyucu bir etkisi hücre.
vitaminler

Ayrıca, tam teşekküllü bir oluşum sayısını artırmak, kazanç hareketlilik gamet ve sperm kalitesini artırmak, teşvik gebe almak için tavsiye edilir vitamin kompleksleri içeren çinko ve selenyum.